Evdeki Faturalarınızı Azaltacak Enerji Tasarrufu Yöntemleri

13 Kasım 2018 Salı

İşe Mutfak Eşyalarınızdan Başlayın

Mutfak, evde en çok enerji harcayan yerlerden biridir. Mutfağınızdaki aletlerin nitelikleri, evinizdeki enerji kullanımını doğrudan etkiler. Düşük su kullanımlı bulaşık makineleri, enerji faturalarını azaltmanın mükemmel bir yoludur. Ocak, tost makinesi, kahve makinesi gibi eşyalarınızda da yüksek enerji sınıfına dahil olan modelleri seçerek elektrik faturalarınızda ciddi oranda düşüş meydana getirebilirsiniz.

 

Yalıtım Yaptırın

Evlerdeki masrafların en büyük kalemlerinden biri ısıtma ve soğutma faaliyetleridir. Isı kaçağı olan evler daha geç ısınır, daha zor serinler. Bu esnada çok fazla enerji harcanır ve bu da hem doğalgaz faturalarına hem de elektrik faturalarına yansır. Bir an önce evinize yalıtım yaptırarak hem enerji tasarrufu sağlayabilir hem de çok daha konforlu bir yaşam alanınında hayatınıza devam edebilirsiniz. Yalıtım yaptırırken çatınızı, kapı ve pencerelerinizi ihmal etmeyin.

 

Capatect Yalıtım sayfasını ziyaret ederek sizin için hazırladığımız içeriklere göz atabilir, yalıtım konusunda aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Yorumunu bırak